KSC G18C RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
Oct 182023| Product Code | G18C-MS |
| Item Weight (gram) | 665 |
| Major Color | Black |
| Length | 200 mm |
| Barrel Length | 98mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi / Fully Automatic |
| Power Source | 350 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
| Barrel Thread Type | 6mm BB |
| Magazine Capacity | 23 |
KSC G18C RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
GBB PISTOL > KSC > KSC G18C RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
MODEL > G SERIES > KSC G18C RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
































