KJ WORKS G27 GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE BLACK)
Oct 182023Item Weight (gram) : 640g, Major Color : Black, Length : 172mm, Barrel Length : ~46mm, Hop-up : Adjustable, Shooting Mode : Semi Automatic, Magazine Capacity : 15 Rounds, Bullet Type : 6mm BB, Power (Muzzle Velocity) : 230 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature),
Specification
| Product Code | G27-MS |
| Item Weight (gram) | 640g |
| Major Color | Black |
| Length | 172mm |
| Barrel Length | ~46mm |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi Automatic |
| Magazine Capacity | 15 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 230 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
KJ WORKS G27 GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE BLACK)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KJ WORKS > KJ WORKS G27 GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE BLACK)
MODEL > G SERIES > KJ WORKS G27 GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE BLACK)








