KJ WORKS M9 ELITE IA GBB PISTOL (FULL METAL, GAS)
Oct 182023"ELITE IA is employed by US Special Force ELITE team. Kuan Ju Works has developed this FULL METAL Heavy Weight Version of M92F based frame with Full Metal Slide, Barrel & Lower Frame, this ELITE IA makes a great side arm on your next skirmish / wargame"
Specification
| Product Code | M9-ELITE-IA |
| Item Weight (gram) | 870 |
| Major Color | Black |
| Length | 210mm |
| Barrel Length | 112mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Power Source | HFC134a & HFC22 Gas |
| Magazine Capacity | 26+1 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 300 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
KJ WORKS M9 ELITE IA GBB PISTOL (FULL METAL, GAS)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KJ WORKS > KJ WORKS M9 ELITE IA GBB PISTOL (FULL METAL, GAS)
MODEL > M9 SERIES > KJ WORKS M9 ELITE IA GBB PISTOL (FULL METAL, GAS)










