KJ WORKS M9 GBB PISTOL (FULL METAL, BLACK)
Oct 182023Out of the box with a full metal body, this 92F Beretta from Kuan Ju is a bargain. Internal mechanism is designed by Kuan Ju and while durability and upgrade potential is not as good as the 92F's from TM and WA, this version does offer value to those who believe a metal body is of utmost importance. Full Power is a bit weaker than if you modified a Tokyo Marui M9 into a full metal body. Also, note that there is no M9 logo on the pistol grip - Kuan Ju places it's own KJ logo on the grip.
Specification
| Product Code | M9-BK |
| Item Weight (gram) | 850g |
| Major Color | Black |
| Length | 217mm |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Power Source | HFC134a & HFC22 Gas |
| Magazine Capacity | 25 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 275 FPS (TOP Gas) |
Product Page
KJ WORKS M9 GBB PISTOL (FULL METAL, BLACK)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KJ WORKS > KJ WORKS M9 GBB PISTOL (FULL METAL, BLACK)
MODEL > M9 SERIES > KJ WORKS M9 GBB PISTOL (FULL METAL, BLACK)








