KSC AK74M GBB RIFLE (SYSTEM 7)
Oct 182023Realistic construction & field stripping
AK side rail
Folding stock
Semi and full auto select fire
Adjustable hop-up
Specification
| Product Code | AKG-74M |
| Item Weight (gram) | 3.52 kg |
| Major Color | Black |
| Length | 945mm / 700mm (Folded) |
| Barrel Length | ~440mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi/Fully Automatic |
| Power Source | Green Gas |
| Magazine Capacity | 40 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 390-410 FPS |
Product Page
KSC AK74M GBB RIFLE (SYSTEM 7)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List





