KSC G17 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
Oct 182023Specification
| Product Code | G17-MS |
| Item Weight (gram) | 730g |
| Major Color | Black |
| Length | 202mm |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Magazine Capacity | 23+1 rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 315 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
KSC G17 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KSC > KSC G17 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
MODEL > G SERIES > KSC G17 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)






