KSC G19 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
Oct 182023Specification
| Product Code | G19-MS |
| Item Weight (gram) | 820 |
| Major Color | Black |
| Length | 180 mm |
| Barrel Length | ~100mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Power Source | HFC22 Gas |
| Magazine Capacity | 21 |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 300 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
KSC G19 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KSC > KSC G19 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)
MODEL > G SERIES > KSC G19 RAILED FRAME GBB PISTOL AIRSOFT (METAL SLIDE)






