KSC M4A1 GBB RIFLE ( VER 2)
Oct 182023UPGRADE TO STEEL BOLT Carrier
Adjustable front and rear sights
Removable carry handle
Force Velocity [FV] Gas Engine
Functional bolt release
6 position collapsible stock
Adjustable Hop-up
Realistic construction & field stripping
Specification
| Product Code | M4A1 |
| Item Weight (gram) | 3,350g |
| Major Color | Black |
| Length | 770mm/855mm(Extended) |
| Barrel Length | ~365mm |
| Shooting Mode | Semi/Fully Automatic |
| Power Source | Green Gas |
| Magazine Capacity | 40 rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 360 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
KSC M4A1 GBB RIFLE ( VER 2)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List









