KSC M93R AUTO 9 GBB PISTOL (ROBOCOP, HW)
Oct 182023The KSC new Heavy Weight version of the Auto 9 boasts a higher level of shooting performance than it appears, thanks to its long stabilizer sight picture and the benefits of a handgun's longest class inner barrel.
The frame and slide are made of heavy weight material, and the blow-back operation due to increased weight.
Compatible with Previous M93R Auto 9 Magazines.
JASG Japan Air Sports Gun Promotion Association Safety Output Standards.
Specification
| Product Code | M93R-AUTO-9-HW |
| Item Weight (gram) | 1.36 kg |
| Major Color | Black |
| Length | 370mm |
| Barrel Length | ~195mm |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi/Fully Automatic |
| Power Source | HFC134a & HFC22 Gas |
| Magazine Capacity | 38 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 300 FPS |
Product Page
KSC M93R AUTO 9 GBB PISTOL (ROBOCOP, HW)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > KSC > KSC M93R AUTO 9 GBB PISTOL (ROBOCOP, HW)
MODEL > M9 SERIES > KSC M93R AUTO 9 GBB PISTOL (ROBOCOP, HW)
MODEL > OTHER GBB PISTOL > KSC M93R AUTO 9 GBB PISTOL (ROBOCOP, HW)















