KWC M92 FULL AUTO GBB PISTOL (M9A1, CO2, 6MM)
Oct 182023KWC are known for making quality full metal handguns in the airsoft market and have a good reputation for their build quality. This particular M92 features under rail, safety and best of all full auto firing mode which capable to emptying a full clip in under 2 seconds whilst still keeping within CQB power limits of 330 FPS.
Specification
| Product Code | KCB-23AHN |
| Item Weight (gram) | 1,070 g |
| Major Color | Black |
| Length | 210 mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi Auto / Full Auto |
| Power Source | CO2 Gas |
| Magazine Capacity | 22 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 330 FPS (1.0 Joules) |
Product Page
KWC M92 FULL AUTO GBB PISTOL (M9A1, CO2, 6MM)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
MODEL > M9 SERIES > KWC M92 FULL AUTO GBB PISTOL (M9A1, CO2, 6MM)
GBB PISTOL > KWC > KWC M92 FULL AUTO GBB PISTOL (M9A1, CO2, 6MM)









