SIG SAUER P320 XCARRY GBB PISTOL BLACK
Oct 182023Manufactured by SIG SAUER in conjunction with VFC
1:1 Exact Replica of the P320 X Carry Pistol
Ambidextrous Controls
RMR Mount Optics Ready
Picatinny Under Rail for Flashlight & Laser
Elongated Beaver Tail
Beveled Magwell for Faster Reloads
Straight Trigger for Better Control
VFC Guide Hop Hop-Up System for Fast Adjustment
Includes 21-round Green Gas Magazine
Compatible with SIG M17 and M18 Magazines
Specification
| Product Code | SA-XCARRY-BLK |
| Item Weight (gram) | 800g |
| Major Color | BLACK |
| Length | 220mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Power Source | Green Gas / Top Gas |
| Magazine Capacity | 21 rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 300 FPS |
Product Page
SIG SAUER P320 XCARRY GBB PISTOL BLACK
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > SIG AIR > SIG SAUER P320 XCARRY GBB PISTOL BLACK












