TOKYO MARUI GLOCK 18C GBB PISTOL AIRSOFT (G18C)
Oct 182023A very interesting replica made by a famous producer. Glock 18C manufactured by Tokyo Marui may represent the smallest platform, that features full-auto fire mode, on the market. This awesome pistol is made predominantly of plastic but it is quality ABS plastic. Inside there are resistant metal mechanisms wich are reliable over time. Performance, build quality and materials used are of the highest standards.
Specification
| Product Code | GLOCK 18C |
| Item Weight (gram) | 698 g |
| Major Color | Black |
| Length | 186 mm |
| Hop-up | Adjustable |
| Shooting Mode | Semi / Full Automatic |
| Power Source | HFC134a |
| Magazine Capacity | 25+1 rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 270 fps |
Product Page
TOKYO MARUI GLOCK 18C GBB PISTOL AIRSOFT (G18C)
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > TOKYO MARUI > TOKYO MARUI GLOCK 18C GBB PISTOL AIRSOFT (G18C)
MODEL > G SERIES > TOKYO MARUI GLOCK 18C GBB PISTOL AIRSOFT (G18C)











