TOKYO MARUI M9 TACTICAL MASTER GBB PISTOL
Oct 182023A variant of Tokyo Marui 's own 92F Military, the tactical master sports an ergonomic tactical grip plus a shapely new slide. Metal parts and performance offered are identical to the 92F Military model shown below. Another great bang for the buck! If you want a full metal pistol, this is a great platform to upgrade from through metal slide and body upgrade.
Specification
| Product Code | M9-TAC |
| Item Weight (gram) | 760 |
| Major Color | Black |
| Length | 211mm |
| Barrel Length | 125mm |
| Blow Back | Yes |
| Hop-up | Fixed |
| Shooting Mode | Semi-Automatic |
| Power Source | Green Gas / Top Gas |
| Magazine Capacity | 26 Rounds |
| Bullet Type | 6mm BB |
| Power (Muzzle Velocity) | 290 FPS (Top Gas Test @ 25C Room Temperature) |
Product Page
TOKYO MARUI M9 TACTICAL MASTER GBB PISTOL
Related Products
Product Brand
Products Image
Categoris List
GBB PISTOL > TOKYO MARUI > TOKYO MARUI M9 TACTICAL MASTER GBB PISTOL
MODEL > M9 SERIES > TOKYO MARUI M9 TACTICAL MASTER GBB PISTOL













